Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

De Cloud Software Group (CSG) waarschuwt voor een kritieke kwetsbaarheid in NetScaler ADC en NetScaler Gateway die tot een "memory overread" kan leiden. Een aanvaller zou zo vertrouwelijke informatie kunnen stelen waarmee verdere aanvallen zijn uit te voeren. NetScaler-klanten worden opgeroepen de beschikbaar gestelde updates zo snel mogelijk te installeren.

NetScaler ADC is een server die organisaties tussen hun servers en het internet plaatsen. De primaire functie is het verdelen van inkomend verkeer over de beschikbare servers, zodat websites en applicaties snel en goed toegankelijk blijven. Via de NetScaler Gateway kunnen medewerkers van bedrijven op afstand toegang tot bedrijfsapplicaties, bedrijfsomgevingen en intranetten krijgen. Het wordt dan ook veel voor thuiswerken gebruikt.

De kwetsbaarheid, aangeduid als CVE 2025-5777, wordt veroorzaakt doordat NetScaler gebruikersinvoer onvoldoende valideert, wat tot "memory overread" of een out-of-bounds read kan leiden. Via dit type kwetsbaarheden kunnen aanvallers cryptografische keys, persoonlijk identificeerbare informatie, geheugenadressen of andere informatie stelen waarmee verdere aanvallen zijn uit te voeren. CSG laat niet weten wat de exacte impact voor NetScaler ADC en Gateway zijn.

Wel stelt het bedrijf dat het probleem zich alleen voordoet als NetScaler is geconfigureerd als Gateway (VPN virtual server, ICA Proxy, CVPN of RDP Proxy) of een AAA virtual server. Beheerders krijgen tevens het advies om na installatie van de beveiligingsupdates twee kill-commando's uit te voeren om daarmee actieve sessies te stoppen. De impact van de kwetsbaarheid is op een schaal van 1 tot en met 10 beoordeeld met een 9.3.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Helaas, je inhoud bevat woorden die we niet kunnen toestaan. Gelieve je inhoud te wijzigen en de volgende gemarkeerde woorden uit je bericht te verwijderen.
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.