Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

In negen packages op NuGet zijn malafide payloads ontdekt. De malware bevat een timer die de payloads activeert in 2027 of 2028. De packages zijn gericht op het saboteren van databases en Siemens S7 industriële regelapparatuur. De packages zijn ontdekt door onderzoekers van securitybedrijf Socket. De packages omvatten grotendeels legitieme code en bevatten werkende functionaliteiten. In de code is echter ook een malafide payload van slechts 20 regels code verstopt. Deze payload laadt pas vanaf een ingestelde datum, die per package varieert. De datum ligt tussen 8 augustus 2027 en 29 november 2028.

De payload laadt niet standaard maar alleen indien een applicatie een database-query of PLC-taak uitvoert. Wanneer de payload vervolgens laadt, wordt allereerst een willekeurig nummer tussen 1 en 100 gegenereerd. Is dit nummer hoger dan 80 dan wordt het hostproces gestopt en zo een crash veroorzaakt. Met deze werkwijze lijkt de maker zijn sabotageactie te willen vermommen als een connectiviteits- of hardwareproblemen, vermoedelijk om detectie te vermijden.

De packages zijn op NuGet gepubliceerd door een ontwikkelaar die zichzelf shanhai666 noemt. Onder deze naam zijn in totaal 12 packages op NuGet gepubliceerd. Negen daarvan omvatten malafide code:

 

  • agentsSqlUnicorn.Core
  • agentsSqlDbRepository
  • agentsSqlLiteRepository
  • agentsSqlUnicornCoreTest
  • agentsSqlUnicornCore
  • agentsSqlRepository
  • agentsMyDbRepository
  • agentsMCDbRepository
  • agentsSharp7Extend

 

De packages in kwestie zijn inmiddels verwijderd van NuGet; een waarschuwing op de pagina's meldt dat er malware in de packages is aangetroffen. Socket adviseert organisaties er vanuit te gaan dat systemen waarop deze packages geïnstalleerd waren gecompromitteerd zijn en raadt aan maatregelen te nemen.

 

bron: https://www.security.nl

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Helaas, je inhoud bevat woorden die we niet kunnen toestaan. Gelieve je inhoud te wijzigen en de volgende gemarkeerde woorden uit je bericht te verwijderen.
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.