Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Aanvallers maken wereldwijd actief misbruik van een kwetsbaarheid in MongoDB, waarvoor een aantal dagen geleden een beveiligingsupdate verscheen, zo laat het Australische Cyber Security Centre (ACSC) weten. Via het beveiligingslek, aangeduid als CVE-2025-14847 en MongoBleed, kan een aanvaller gevoelige informatie uit het geheugen van servers stelen, zoals inloggegevens, session tokens en persoonlijke informatie.

MongoDB is een opensource NoSQL-database die door allerlei organisaties en websites wordt gebruikt voor de opslag van data. Via het beveiligingslek kan een ongeauthenticeerde aanvaller op afstand ongeïnitialiseerd heapgeheugen van de server uitlezen. Het probleem wordt veroorzaakt door het niet goed verwerken van lengteparameters in Zlib-gecomprimeerde protocolheaders. Volgens securitybedrijf Censys zijn 87.000 kwetsbare MongoDB-servers op internet te vinden.

Het Nederlandse Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) waarschuwde afgelopen weekend dat het misbruik van het beveiligingslek verwachtte, aangezien proof-of-concept exploitcode online was verschenen. Volgens het ACSC vindt dat inmiddels op wereldwijde schaal plaats. De Australische overheidsinstantie roept organisaties en beheerders op om hun MongoDB-installaties te patchen en te onderzoeken of die niet zijn gecompromitteerd.

 

bron: https://www.security.nl

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Helaas, je inhoud bevat woorden die we niet kunnen toestaan. Gelieve je inhoud te wijzigen en de volgende gemarkeerde woorden uit je bericht te verwijderen.
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.