Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Onderzoekers hebben verschillende malafide browser-extensies voor Google Chrome, Microsoft Edge en Mozilla Firefox ontdekt die data van online meetings stelen, die bijvoorbeeld via Zoom, Microsoft Teams en Cisco WebEx plaatsvinden. Dat laat securitybedrijf Koi Security weten. De in totaal achttien extensies zijn volgens de onderzoekers bij elkaar meer dan 2,2 miljoen keer gedownload.

De extensies doen zich voor als productiviteitstools, zoals videodownloaders, meeting timers en recording assistants. Daarbij bieden deze extensies ook de beloofde functionaliteit. Een van deze extensies, Chrome Audio Capture, telt meer dan 800.000 downloads. De extensies vragen toegang tot meer dan 28 videovergaderplatforms. Zodra gebruikers aan een videovergadering deelnemen worden meeting URL met embedded wachtwoorden, meeting ID's, onderwerpen, omschrijving, tijd en registratiestatus verzameld en naar de aanvallers verstuurd.

"De extensies scrapen systematisch professionele informatie van webinar speakers en hosts - namen, functieomschrijving, bio's, profielfoto's en bedrijfsrelaties", aldus de onderzoekers. "Voor elk geregistreerd webinar maken de extensies een professioneel dossier van de sprekers aan. Naast deze personen verzamelen ze bedrijfslogo's, graphics en session timing - waarbij wordt bijgehouden of registraties succesvol of niet succesvol zijn."

Het meest verontrustende aspect van de extensies is volgens de onderzoekers niet alleen het verzamelen van de data, maar hoe het wordt teruggestuurd. Dit vindt plaats via een websocket-verbinding voor live streaming. Zo worden de meeting-activiteiten in real-time gestreamd. "Het moment dat je aan een meeting deelneemt, een registratiepagina opent, of naar een videovergaderplatform gaat, gaat die data meteen naar de server van de aanvaller." Volgens de onderzoekers kan de verzamelde informatie voor bedrijfsspionage, 'sales intelligence' en social engineering worden gebruikt.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Helaas, je inhoud bevat woorden die we niet kunnen toestaan. Gelieve je inhoud te wijzigen en de volgende gemarkeerde woorden uit je bericht te verwijderen.
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.