Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Volledig gepatchte Fortinet FortiGate-firewalls zijn het doelwit van aanvallen en Fortinet zou inmiddels tegenover klanten hebben bevestigd dat er een update voor het onderliggende probleem wordt ontwikkeld, zo laten beheerders weten. Gisteren verscheen er een bericht op Reddit waar verschillende systeembeheerders melding maakten van aanvallen op hun volledig gepatchte FortiGate-firewall.

De beheerders merkten op dat de aanvallen leken op misbruik van een andere kwetsbaarheid waarvoor Fortinet een aantal weken geleden met een update kwam. Via dit kritieke beveiligingslek (CVE-2025-59718) kan een aanvaller de authenticatie omzeilen en zo toegang tot apparaten krijgen. Gisteren liet securitybedrijf Arctic Wolf weten dat het sinds 15 januari nieuwe aanvallen ziet waarbij Fortigate-firewalls worden aangevallen.

Bij deze aanvallen worden wijzigingen aan de firewall doorgevoerd. Zo maken de aanvallers accounts aan om toegang te behouden en stellen vervolgens vpn-toegang voor deze accounts in. Tevens wordt de firewallconfiguratie gestolen. Volgens Arctic Wolf is er sprake van een "developing situation" en zal het meer technische informatie delen zodra die beschikbaar komt.

De beheerders die op Reddit als eerste melding van de aanvallen maakten laten inmiddels weten dat Fortinet tegenover hen heeft bevestigd dat CVE-2025-59718 ondanks de eerder uitgebrachte patches nog steeds aanwezig is en er nieuwe updates voor het probleem worden ontwikkeld. Fortinet heeft echter nog geen beveiligingsbulletin hierover uitgebracht.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Helaas, je inhoud bevat woorden die we niet kunnen toestaan. Gelieve je inhoud te wijzigen en de volgende gemarkeerde woorden uit je bericht te verwijderen.
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.