Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Een datalek bij AI-trainingsbedrijf Mercor heeft 40.000 mensen geraakt, waarbij hun stemopnamen en identiteitsdocumenten zijn gestolen. Het gaat om een dataset van ongeveer 4 terabyte. De gestolen data bestaat uit stemopnamen en scans van identiteitsdocumenten van mensen die voor het bedrijf als 'AI contractor' werkten. De stemopnamen zijn gemaakt door mensen die voor het trainen van AI-modellen teksten voorlazen.

De gestolen dataset bevat ook scans van identiteitsdocumenten, zoals paspoorten en rijbewijzen, en selfies van de betreffende personen. Volgens securitybedrijf ORAVYS is de dataset eenvoudig te gebruiken voor het maken van deepfake stemmen. "De Mercor opnamen zijn gemiddeld twee tot vijf minuten lang. Combineer dit met het gelekte identiteitsdocument en de aanvaller heeft alle benodigde gegevens om een deepfake in te zetten", aldus het securitybedrijf.

ORAVYS stelt dat aanvallers met de gestolen stemgegevens allerlei aanvallen kunnen uitvoeren, zoals het omzeilen van stemverificatie bij banken, het oplichten van de werkgever van het slachtoffer, het plegen van fraude met verzekeringsclaims, het oplichten van familieleden en het plegen van romance scams. Het securitybedrijf biedt een dienst waarmee mensen kunnen controleren of hun stemgegevens zijn gestolen, hiervoor moet een korte "voice sample" worden geüpload.

 

bron: https://www.security.nl

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Helaas, je inhoud bevat woorden die we niet kunnen toestaan. Gelieve je inhoud te wijzigen en de volgende gemarkeerde woorden uit je bericht te verwijderen.
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.