Ga naar inhoud

Afbeeldingen 90 graden gedraaid


Aanbevolen berichten

Geplaatst:
1 uur geleden, DCA zei:

Maar als ook IrfanView de foto's correct recht weergeeft en dus alleen Photoshop niet, dan zal het een vergelijkbare instelling in Photoshop zijn vermoed ik?

 

Passer heeft in een hoger bericht gemeld dat ook hij het probleem heeft dat de foto in zijn tekstverwerker gaat 'liggen'. 

Het zal mijns inziens dan ook niet liggen aan mijn Windows 11 ipv de oude Windows 10, maar aan de gegevens die mijn smartphone opslaat als ik een kiekje neem. 

Waarom en hoe ik dat in mijn camera kan wijzigen weet ik helaas niet.  

Want als dat opgelost kan worden, dan moet ik ook niet meer via Irfam zitten openen en weer opslaan...

 

 

 

 

Geplaatst: (aangepast)
18 minuten geleden, Yoyo zei:

toch niet elke foto met irfam openen en terug opslaan?

 

dit dus:  (al zal het in de nieuwste versie mogelijk ook ergens anders te zoeken zijn):

 

Op 7/3/2026 om 16:36, DCA zei:
  1. Open het programma.
  2. Ga naar File → Batch Conversion/Rename.
  3. Kies Batch conversion.
  4. Klik Advanced.
  5. Vink aan:   “Auto rotate image according to EXIF orientation”
  6. Selecteer alle foto's.

  7. Start de batch.

  

 

aangepast door Passer
Geplaatst:
12 minuten geleden, Yoyo zei:

Met de door u opgegeven instellingen heb ik dan één foto geopend, en daarna weer opgeslagen. 

Na deze oefening wordt de foto nu wel correct in photoshop en tekstverwerker getoond. Eindelijk! Maar 

hoe moet ik dit nu doen voor meerdere afbeeldingen tegelijkertijd? En nog makkelijker, een map vol met foto's? toch niet elke foto met irfam openen en terug opslaan?

Ik verwijder net IrfanView weer van mijn PC, maar je kunt via de knop 'T' het Preview venster openen en daar alle afbeeldingen in een map selecteren en dan weer opslaan volgens mij. Dus in batch bewerking.

Geplaatst:

Dit zegt Google:

 

Om in IrfanView meerdere foto's tegelijk op te slaan en de EXIF-informatie (zoals oriëntatie/rotatie) correct toe te passen, maakt u gebruik van de
Batch Conversie functie met de JPG Lossless Rotatie plugin. Hiermee worden foto's gedraaid op basis van hun EXIF-data zonder kwaliteitsverlies. 
Stappenplan: Batch Foto's Opslaan met Correcte EXIF

    Open IrfanView en druk op B (of ga naar Bestand > Batch Conversie/Hernoemen).
    Selecteer foto's: Blader in het rechtervenster naar de map met foto's, selecteer de gewenste bestanden en klik op Voeg toe (Add).
    Instellingen (Batch conversie):
        Kies bij 'Werkwijze' voor Batch conversie (of 'Batch conversie - Hernoemen' als u ook de namen wilt wijzigen).
        Kies bij 'Output formaat' voor JPG.
    Geavanceerde instellingen (Cruciaal voor EXIF):
        Klik op de knop Geavanceerd.
        Vink in het nieuwe venster de optie Automatische rotatie (op basis van EXIF) - Lossless (of "JPG Lossless Rotation") aan.
        Zorg ervoor dat de optie Originele EXIF gegevens behouden ook is aangevinkt, zodat de rest van de EXIF-informatie niet verloren gaat.
        Klik op OK.
    Output map: Kies bij 'Output directory' waar u de gecorrigeerde foto's wilt opslaan.
    Starten: Klik op Start Batch. 

Geplaatst: (aangepast)
1 uur terug, DCA zei:


        Klik op de knop Geavanceerd.
        Vink in het nieuwe venster de optie Automatische rotatie (op basis van EXIF) - Lossless (of "JPG Lossless Rotation") aan.

 

Ik had reeds gemeld dat er helaas geen optie Automatische rotatie (op basis van EXIF) - Lossless (of "JPG Lossless Rotation") te zien is in de lijst. 

 

aangepast door Yoyo
Geplaatst:
Op 8/3/2026 om 16:11, clarkie zei:

 

 Ben je in het bezit van een Google account?

Je zou de foto in de app foto's van Google kunnen plaatsen. Vanop je pc kan je ook naar de App foto's en vandaar downloaden. Misschien is daar je probleem mee opgelost. Bovendien hoef je zo ook je smartphone niet te verbinden met je PC.

 

Geen Google account?

Geplaatst:

Ik heb de app even opnieuw voor je geïnstalleerd. Volgens mij moet het als volgt zijn:

 

Open IrfanView

Klik op: File - Batch Conversion

Kies links bij Output voor: JPG en klik daar rechts op de knop: Options

Check hier de EXIF opties.
Blader in het rechter venster naar de gewenste map en voeg de foto's toe aan het onderste paneel

Klik dan links onderin op Start Batch en vind de foto's in de Output map.

Als dat niet het gewenste resultaat heeft uncheck je in die Options 'knop' 1 van beide EXIF knoppen en test je weer opnieuw, totdat je het gewenste resultaat hebt bereikt.

 

Kom je er zo uit?

Geplaatst:
1 uur geleden, DCA zei:

Toch zit die optie er echt in.
Heb je wel de plugins geïnstalleerd?

 

Dat veronderstel ik toch. 

Ik heb deze 2 gedownload: 

 

irfandownloads.jpg.399630eb215b95375d76f260c543f21d.jpg

 

 

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Helaas, je inhoud bevat woorden die we niet kunnen toestaan. Gelieve je inhoud te wijzigen en de volgende gemarkeerde woorden uit je bericht te verwijderen.
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.