Ga naar inhoud

Probleem met systeemherstel


Aanbevolen berichten

Geplaatst:
Zojuist, Hasje zei:

Hallo Clarkie. Maar ik heb dus geen Windows Pro. dus ook geen Bitlocker neem ik aan.

Nee, klopt

 

Wat je terugzetten van je systeemherstel betreft: in dit geval zou ik het zeker niet doen want die besmetting kan ook al in je herstelpunt zitten.

 

Wat dan wel?

Lees even dit topic:  https://www.pc-helpforum.be/topic/66846-een-logje-met-farbar-maken/

Voer dan uit wat erin verteld wordt en maak een nieuw topic aan in ons onderdeel Bestrijding Malware en virussen.

(eventueel kan je verwijzen naar dit topic - al hoeft het niet)

 

Plaats in je nieuwe topic dan je twee logjes, dan worden de ontleders verwittigd en die vertellen je dan wel wat je verder moet doen.

OK?

(indien je nog vragen hebt, kan je ze hier stellen)

 

succes!

 

Geplaatst:

De "besmetting" is plotseling sinds vanmorgen verdwenen. Het bleek een verkapte reclame voor Mc Afee te zijn. Als ik op "Virus verwijderen" klikte kreeg ik de melding dat als ik een abo op hun antivirus sofware  zou nemen de pop-ups zouden verdwijnen. Voor mijn gevoel is dit niet meer als chantage, en daar trap ik dus niet in. De pop-ups hebben precies één week op mijn pc gestaan en ik vermoed dat Mc Afee zelf deze pop-ups heeft verwijderd omdat ik dus geen abo genomen heb. Ik ga zelf wel eens kijken of ik systeemherstel aan de praat krijg   want dat kan omder bepaalde omstandigheden wel eens van pas komen. In ieder geval bedankt voor de moeite die je genomen hebt om mijn "probleem" op te lossen.

Geplaatst:

Ikzelf heb lang een freeware antivirus gehad (AVG, later Avast) tot ik herhaaldelijk las dat de AV (antivirus) van Windows (de 'Defender') eigenlijk even goed was.

Toen heb ik die Avast gewoon verwijderd. Misschien kan je gewoon overwegen van de McAfee ook te deïnstalleren - normaal wordt Defender dan

automatisch geactiveerd - maar dat kijk je best gewoon even na.

 

Nu: het is jouw systeem hé, dus doe wat jijzelf best vindt.

 

En graag meegedacht met je probleem !

Geplaatst: (aangepast)

Dag Hasje,

Ik zal je uitleggen hoe je aan die vervelende meldingen gekomen bent en hoe je er in de toekomst zelf weer vanaf kunt komen. Systeemherstel is daarvoor niet nodig.

 

Soms krijg je wanneer je een website voor het eerst bezoekt, de vraag of je die website toe wilt staan om meldingen te tonen. Zo'n vraag kan er zo uitzien:

 

image.png.ba58c5e64b398ea31a8cfaad1d7f5924.png

Klik dan bij voorkeur op Nooit toestaan, of op Nee of op Blokkeren. Sta die meldingen (ook wel notificaties genoemd) alleen toe wanneer je zeker weet dat je die wilt ontvangen van die website.

Vaak zijn die meldingen namelijk niet nuttig en in sommige gevallen zijn die notificaties ronduit vervelend, zoals jij hebt ervaren.

 

De notificaties die jij liet zien zijn niet afkomstig van McAfee, ook al lijkt dat soms zo. McAfee heeft hier echt niets mee te maken. Er wordt geprobeerd om jou bang te maken zodat je bereid bent om een abonnement op software te kopen. Die software is dan ook niet McAfee; het is nep software en het zal alleen maar schadelijk zijn.

 

Oké, jij hebt per ongeluk toestemming gegeven om die notificaties te sturen, maar je kunt die toestemming ook weer intrekken. Dat doe je via de instellingen van je browser. Ik laat hieronder nog eens een van jou afbeeldingen zien:

 

image.png.627ea70c19b31837d7144012d0c3821b.png

 

We zien hier dat het om de browser Firefox gaat. Via die browser worden de notificaties verstuurd. In de afbeelding is ook zichtbaar welke website die meldingen stuurt. Dat webadres eindigt op starmarkweb.it.com.

 

Klik in Firefox rechtsboven op de knop met de 3 streepjes boven elkaar (= Toepassingsmenu openen).

Klik dan in het menu dat openklapt op Instellingen.

Klik daarna in de linker kolom op Toestemmingen en gegevens.

Klik in het rechter paneel  op Notificaties

 

Je krijgt dan te zien aan welke websites jij toestemming hebt gegeven om meldingen te tonen (= notificaties te sturen)

Bij mij ziet het er dan zo uit in Firefox: 

 

image.png.ebd14f8e8f27f282bc6057041bec46d8.png

 

Je ziet in die afbeelding dat ik alleen aan dit PC Helpforum toestemming heb gegeven om notificaties te sturen. Als ik die toestemming in zou willen trekken, dan moet ik in dat venster achter die website kikken op Toestaan en in het menu dat openklapt, moet ik dan klikken op Blokkeren.

Daarna moet ik onderaan nog klikken op de knop Wijzigingen opslaan.

Jij kijkt natuurlijk of je bij jou de website ziet staan die eindigt op starmarkweb.it.com. Achter die website zal bij jou Toestaan staan. Klik op Toestaan en kies dan Blokkeren. Klik tenslotte op de knop Wijzigingen opslaan.

Herhaal dat eventueel als je meer websites ziet staan waarvan je geen notificaties meer wilt ontvangen.

 

Je kunt ook regelen dat er nooit meer gevraagd wordt om toestemming voor het sturen van notificaties. Dan hoef je enkel een vinkje te zetten voor "Nieuwe verzoeken voor het toestaan van notificatie blokkeren'. Doe dat alleen wanneer je echt nooit meer notificaties wilt ontvangen. En ook daarna moet je nog even klikken op de knop Wijzigingen opslaan.

aangepast door porrelaar
Geplaatst: (aangepast)
20 uren geleden, Passer zei:

Ikzelf heb lang een freeware antivirus gehad (AVG, later Avast) ... (knip)

Toen heb ik die Avast gewoon verwijderd.

 

Mag ik even ter verduidelijking voor eventuele meelezers het volgende laten weten:

 

Ikzelf was een fervent gebruiker van AVG Anti-Virus gedurende vele, vele jaren. Kende het programma van binnen en van buiten en schreef er ook elk jaar, als er een nieuwe versie verscheen, een duidelijke handleiding over. Dit ter zijde zijnde!

 

Heb het buiten gezwierd nadat Avast zich er is  mee komen bemoeien en er opeens "out-of-the-blue" veelvuldige pop-ups verschenen om toch maar over te schakelen naar de betalende versie nl. AVG Internet Security.

Tegenwoordig bestaat er ook AVG Ultimate, met extra functies zoals pc-optimalisatie 

 

Het is dus niet zo dat AVG >> Avast is geworden!

Het is eigenlijk omgekeerd: Avast heeft AVG overgenomen, maar AVG is niet zomaar van naam veranderd in Avast.

 

Zo is het precies gegaan:

·        1991: AVG werd bekend als antivirusprogramma onder de naam AVG Anti-Virus.

·        2016: Avast nam AVG over. Beide antivirusprogramma's bleven bestaan onder hun eigen naam.

·        2022: Avast en AVG kwamen samen met onder meer Norton onder het moederbedrijf Gen Digital te vallen.

 

Wat betekent dat vandaag?

Je kunt dus nog altijd antivirussoftware met de naam AVG gebruiken.Avast en AVG zijn twee afzonderlijke productmerken binnen dezelfde bedrijvengroep.

 

Kortom: AVG is niet Avast geworden; Avast heeft AVG overgenomen.

Dat verklaart waarom je soms beide namen tegenkomt, ook al behoren ze tot dezelfde onderneming.

aangepast door Calvus

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Helaas, je inhoud bevat woorden die we niet kunnen toestaan. Gelieve je inhoud te wijzigen en de volgende gemarkeerde woorden uit je bericht te verwijderen.
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.